MENU

Aparthotel Diamond

Aktualności

Ferie Bialka Tatrzanska

ferie białka tatrzańska

Białka Tatrzańska nazywana jest zimową stolicą Tatr. Swą popularnością przebija nawet słynne Zakopane. Jej ukształtowanie terenu przyczyniło się do powstania wyciągów narciarskich, tras biegowych i wielu miejsc zachęcających do uprawiania sportu. Oprócz tegow całej miejscowości  dostępne są także inne atrakcje turystyczne.  Podpowiadamy, co robić w Białce Tatrzańskiej podczas ferii zimowych.

Co robić podczas zimowej przerwy w górach?

Kotelnica Białczańska 

Zimową atrakcją są przede wszystkim narty, dlatego centralnym miejscem ferii zimowych w Białce Tatrzańskiej jest Kotelnica Białczańska. Oddalona zaledwie 1,6km od Aparthotelu Diamond, zapewnia doskonałe warunki do jazdy, nowoczesny sprzęt i szereg usług, pozwalających kreatywnie spędzić czas z bliskimi. 

Kusi kompleks 14-kilometrowych tras, o różnym stopniu trudności, a także malownicze trasy biegowepołożone między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu. Atutem dla początkujących narciarzy i snowboardzistów jest szkoła ,, Stok”, pozwalająca udoskonalić nabyte umiejętności.

Fani nietuzinkowej zabawy i jazdy freestylowej poszaleć mogą w Snow Parku Burton, położonym obok trasy nr 5. W nim wiele przeszkód jibowych, takich jak: boksy, poręcze i różnego rodzaju skocznie. Cała trasa jest oświetlona, ratrakowana i doglądana przez profesjonalistów.

Spragnionych przygód zapraszamy na nadchodzące wydarzenia w Ośrodku Kotelnicy Białczańskiej:

  • 29 stycznia 2022 roku 13 edycja zawodów OSCYP Contest 2022, gdzie  najlepsi reprezentanci polskiej sceny snowboardowej ponownie pokażą swoje umiejętności, w pojedynku o tytuł najlepszego zawodnika.

Wstęp wolny, brak biletów.

 

  • 11 i 12 lutego 2022 roku odbędzie się 19. edycja Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego rozegrane zostaną narciarskie i snowboardowe zawody, w olimpijskiej konkurencji Big Air. Specjalną konkurencją będzie rywalizacja specjalistów od rowerowego freestyle’u.Wszystkie zmagania zawodników będzie można oglądać na żywo w Białce Tatrzańskiej.

 

  • 26 lutego 2022 roku Szalone Morsowanie tej zimy Red Bull Jump & Freeze, gdzie 30 drużyn wykona spektakularny zjazd zaprojektowanymi przez siebie pojazdami,    zakończony skokiem do basenu z zimną wodą. Jury, w którego skład wejdą m.in. skialpinista Andrzej Bargiel i pilot akrobatyczny Łukasz Czepiela, wyłoni zwycięzców, oceniając walory artystyczne i sportowe każdego z przejazdów.

 

Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdują się na stronie internetowej:https://bialkatatrzanska.pl/wydarzenia/

Kaniówka Ski

Kolejnym rodzinnym ośrodkiem narciarskim, który rekomendujemy na ferie z dzieckiem, to Kaniówka Ski. Wspaniała atmosfera i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Bogata oferta kursów nauki jazdy na nartach i snowboardzie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a także słynnego Kaniusia.

Bonusem jest Karnet Tatry Super Ski, umożliwiający  korzystanie z 18 stacji narciarskich Podhala, Spisza, Gorców i Pienin po obu stronach polsko-słowackiej granicy.

Podhalańskie Baseny Termalne

 

Doskonałą alternatywą dla rodzin z dziećmi są także podhalańskie baseny termalne. Różnorodność wodnych atrakcji, strefy spa&wellness, sauny, groty solne lub nowoczesne komory normabaryczne, pozwolą się odprężyć i zrelaksować każdemu, niezależnie od wieku.  

Do najpopularniejszych należą: Termy Bania, położone 1,7 km od Aparthotelu Diamond, Termy Bukovina, w odległości 10 km oraz Termy Chochołowskie, oddalone o 32 km od naszego obiektu. W zimowej ofercie  dla naszych gości są między innymi zniżki na bilety w popularnych termach.

ferie zimowe białka

Ferie zimowe dla aktywnych

Zjazdy saneczkowo – pontonowe 

Ulubioną zabawą, szczególnie maluchów są sanki. W Białce Tatrzańskiej znajdziemy wiele miejsc, gwarantujących dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Również przy stacjach narciarskich przygotowano specjalnie wyznaczone trasy dla saneczkarzy.

Warto spróbować Snowtubingu, będącego odskocznią od sportów zimowych. Zjazd na oponie, w konkretnym torze bywa nie lada wyzwaniem. Dla dzieci polecamy łagodne stoki. Wszystkie są odpowiednio przygotowane i bezpieczne.

Skutery śnieżne

Na terenie Białki Tatrzańskiej działa kilka wypożyczalni skuterów śnieżnych.  Idealna opcja, by zaskoczyć przyjaciół i zorganizować widokową przejażdżkę górską, nocne zwiedzanie miasta, czy ekstremalną wyprawę stromymi wzniesieniami. Gwarantowana moc wrażeń i oryginalna rozrywka, nie tylko dla zmotoryzowanych.

Góralski kulig

Kuligi w górach stały się już obowiązkową tradycją podczas ferii zimowych. Widokowe trasy, klimatyczne pochodnie, kapela góralska i wspólna biesiada przy ognisku gromadzą  sporą liczbę odwiedzających Białkę Tatrzańską. Doskonała forma spędzenia czasu we dwoje lub z całą rodziną.

Lodowisko

ferie w białce

W centrum Białki spotkamy także kompleks krytych lodowisk. Duże dla starszych i małe dla dzieci, z pingwinkami do jazdy i zabawą disco na lodzie. Łyżwy to wspaniała forma aktywności fizycznej dla całej rodziny, niezależnie od pogody.

Wydarzenia kulturalne

Miłośników folkloru zapraszamy na 50- Jubileuszowy Góralski Karnawał, odbywający się w Bukowinie Tatrzańskiej od 9-13.lutego. W ramach projektu:

  • Ogólnopolski Konkurs Grup kolędniczych,
  • Popis par tanecznych
  • Konkurs tańca zbójnickiego
  • Kumoterki

W domu ludowym wystawiane są także sztuki teatralne, grane przez miejscowych artystów, między innymi: Grupę Teatralną „Coz teroz będzie” z Białki Tatrzańskiej oraz Regionalny Zespół Teatralny, im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Premiery:

  • 02 lutego ,, Skąpiec”.
  • 16 lutego ,, Portki”.
  • 23 lutego ,, Baby i dezerterzy”.

Wypoczynek wieczorową porą

Po całym dniu wrażeń warto odwiedzić kręgielnię Burkaty, z salą bilardową oraz drink barem. Można także udać się na ,,posiady” w regionalnej karczmie, posłuchać góralskiej muzyki i skosztować lokalnych produktów. Podczas kolacji warto również zaplanować wycieczkę do okolicznych miejscowości: Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego, Kościeliska, Chochołowa, czy  Niedzicy. 

 

Rodzinny Aparthotel

 

Idealnym miejscem na rodzinne ferie w górach, jest luksusowy Aparthotel Diamond, w Białce TatrzańskiejPrzestronne apartamenty z wyposażonym aneksem kuchennym i strefą Spa w obiekcie, zapewnią komfortowy pobyt wszystkim domownikom. Duża bawialnia dla dzieci, elegancka strefa relaksu z jacuzzi, suchą sauną fińską, grotą solną i bujanymi leżakami, to niewątpliwe atuty tego miejsca. Dodatkowo narciarnia, bezpieczny parking i doskonała lokalizacja, w pobliżu największych atrakcji.

Białka Tatrzańska to bez wątpienia wyjątkowe i polecane miejsce na rodzinny pobyt w górach.

Pozostałe

Aktualności

Zadzwoń
REZERWACJA