MENU

Aparthotel Diamond

Aktualności

Białka Tatrzańska atrakcje latem

Atrakcje latem Biała Tatrzańska

 

Białka Tatrzańska to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Miejscowość najbardziej znana jest z wyciągów. Ruch turystyczny trwa tu przez cały rok. Czego szukać tu latem?

Białka Tatrzańska to atrakcje nie tylko w zimie, kiedy szusujemy na nartach. Możemy znaleźć tu miejsca, które warto zwiedzić. Białka znajduje się 21 kilometrów od Zakopanego i rozciąga się z niej wspaniały widok na góry.

Białka latem, to brak korków w stronę wyciągów, ale turystów nie brakuje tu przez cały rok.

Oprócz jazdy na nartach, znajdziesz tu inne atrakcje.

 

Najbardziej popularne miejsce latem w Białce to Termy Bania. W obiekcie dostępne są  różne strefy. Tam czekają zdrowe termalne wody, można skorzystać z saunarium czy strefy spa. Obiekt ma zewnętrzne i wewnętrzne baseny. Rozrywki dostarczają wodne zjeżdżalnie. Są też atrakcje dla dzieci, szczególnie latem, gdy działa zewnętrzna część, a w niej baseny z dmuchańcami. Popularne okoliczne ośrodki, takie jak Aparthotel Diamond, współpracują z Termami, zapewniając swoim gościom bilety zniżkowe. W okolicy są też inne baseny termalne, takie jak Bukowina czy Szaflary, Jeśli jednak to Białka jest naszym punktem docelowym, warto wykorzystać fakt, że zarówno Termy Biania, jak i Aparthotel Diamond znajdują się w centrum, co oszczędza nam zachodu dojazdów.

 

Wiele obiektów w Białce Tatrzańskiej to nie tylko miejsca noclegowe. To ośrodki nastawione na zapewnienie wszechstronnego wypoczynku, ale też atrakcje dla dzieci. Przykładem może tu być Aparthotel Diamond, w którym sala zabaw zajmuje całe piętro. Apartamenty są bardzo przestronne, a jednocześnie wyposażone we wszystko, co potrzebne. Aneks kuchenny dysponuje pełnym asortymentem sprzętów do wygodnego korzystania z kuchni. Warto zobaczyć też bardzo dobrą, klimatyczną restaurację. Kiedy po całodziennych wojażach wracamy do ośrodka – też czekają na nas atrakcje – można skorzystać z odpoczynku w fińskiej suchej saunie lub grocie solnej, które obiekt oferuje w swojej strefie relaksu.

 

Atrakcje latem Białka

 

Jeśli atrakcje i wrażenia są tym czego szukacie, wybierzcie się na monsterroller, czyli hulajnogę przystosowaną do jazdy w górskim terenie. Zjeżdżać można ze stoku Kotelnicy Białczańskiej. Kolejką wyjedziecie na jej szczyt. Przy dolnej stacji znajduje się wypożyczalnia potrzebnego sprzętu. Rozrywki dostarczą odbywające się co roku Mistrzostwa Polski Cross Monster.

 

Białka to też wiele tras rowerowych, prowadzących do okolicznych miejscowości. Nie brakuje tu wypożyczalni rowerów.

 

Ekstremalne rozrywki i atrakcje zapewnić może trasa downhillowa Kołster, która powstała na wzgórzach Kotelnicy. Miejscami wymaga zręczności na technicznych odcinkach, ale znajdują się też na niej szybsze momenty i skocznie.

 

Białka to górska miejscowość, a jej ukształtowanie terenu sprzyja wyprawom na quadach.

 

Białka jako wieś nie posiada rynku, najbardziej przypominająca popularne deptaki jest okolica Kotelnicy i term. Tam też znajdziesz atrakcyjne sklepiki. W ścisłym centrum Bialki, przy głównej drodze, znajduje się niewielki park linowy i escape room. Lodowisko Białka latem przekształca się w salę zabaw typu małpi gaj dla najmłodszych. Podobne atrakcje posiada Terma Bania. Dzieci znajdą tu miejsce do zabawy, a rodzice wypoczynek.

 

Białka Tatrzańska posiada kilka dobrych karczm, które ściągają turystów serwując regionalne dania i zapewniając atrakcje w postaci przygrywającej kapeli góralskiej. Food trucki znajdziecie właściwie z każdej strony Białki. Polecamy popularne oscypki z grilla, ale też prażone orzeszki w okolicy term.

 

Białka Tatrzańska zyskuje na popularności dzięki odbywającemu się latem Festynowi Białczańskiemu. Co roku rozrywki dostarczają gwiazdy polskiej sceny. Warto zobaczyć Wybory Harnasia oraz Cepra i Ceperki Roku. Organizowane są też atrakcje dla dzieci.

 

Białka wieczorami trochę cichnie. Wtedy warto zobaczyć cykl Kultura na Bani. Na scenie w okolicy hotelu i term odbywają się atrakcyjne koncerty. Tam też znajdziesz ciekawe kino letnie.

 

Białka stawia też na atrakcje sportowe, wśród których znajduje się z pewnością piknik biegowy – Goniacka. W czasie konkurencji Dycha cy nie dycha i półmaraton górski Goniacka Het na Grape (czyli tam gdzie zaczyna się Białka) uczestnicy pokonują szczyty Kotelnicy i sprawdzają szczyt swoich możliwości. Przy ośrodku Kotelnicy są też trasy z konkurencjami i atrakcje dla najmłodszych oraz stoiska z odzieżą i obuwiem biegowym i outdoorowym.

 

Białka szykuje też coś dla ekstremalnych biegaczy. Hunt Run to festiwal biegowy, podczas którego można wystartować w jednym z wielu dystansów terenowego biegu z przeszkodami i upolować  statuetkę Prze-Dzika.

 

Rozrywki przy tych popularnych imprezach dostarczą koncerty muzyczne. Towarzyszą im też tematyczne atrakcje.

 

Białka tatrzańska – co warto zobaczyć?

 

Wycieczka nad malowniczą rzekę o nazwie Białka to atrakcja, którą polecamy. Korzystając z mocno przyświecającego latem słońca, warto pospacerować po okolicy. Chociaż woda jest zimna, latem znajdują się tam amatorzy kąpieli. Mimo że Białka to górska rzeka, są miejsca, gdzie płynie spokojnie. Zawsze była atrakcją dla dzieci, urządzających zabawy przy brzegu. Dorosłym polecamy wypoczynek w atrakcyjnym miejscu. Rozciąga się tam piękny widok na góry.

 

W centrum wsi Białka Tatrzańska warto zobaczyć zabytkowy kościółek, wybudowany ok. 1700 roku. To ciekawe miejsce, wypełnione cennymi rzeźbami. Msze odbywające się w nim tylko latem są w języku łacińskim.

 

Ciekawe miejsce to też wikarówka. Jej atrakcje to wystawiane tam sztuki teatralne. Białka nie dysponuje teatrem, ale sala widowiskowa pęka w szwach, gdy sztukę wystawia grupa teatralna „Coz Teroz Bedzie”. Warto zobaczyć.

 

Wbrew pozorom sama Białka, jak i Kotelnica Białczańska latem również tętni życiem, zapewniając atrakcje dla całej rodziny. Wjeżdżając na szczyt mamy okazję podziwiać okolicę, ale też panoramę Tatr, Gorców i Pienin. Polecamy odpoczynek na tarasie widokowym. Na dzieci czeka też atrakcja – „Wioska skrzatów” – bezpłatny plac zabaw. Latem kolejka również kursuje codziennie, działa też góralska karczma.

 

Niedaleko dolnej stacji zwiedzić można Dom do góry nogami – mały, piętrowy domek, miejsce gdzie sufit służy za podłogę.

Białka Tatrzańska to też zespoły regionalne – warto zobaczyć ich występy.

 

Ciekawe miejsce to też Grapa Litwinka – zlokalizowana naprzeciwko Kotelnicy, w sąsiadującej Czarnej Górze. Tam czeka na Was widokowa karczma, letni kulig lub wyprawa off-road. Białka z lotu ptaka też dostarcza rozrywki, bo Litwinka to miejsce startu paralotniarzy. Od dwóch lat odbywają się tam też zawody i stanowiący atrakcje zlot zabytkowych szybowców.

 

W okolicy znajdują się też zamiejscowe oddziały Muzeum Tatrzańskiego: Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze i Zagroda Sołtysów w Jurgowie, obrazujące spiskie gospodarstwa.

 

Białka Tatrzańska to dobre miejsce wypadowe do wycieczek w góry. Bliska odległość Zakopanego i duża ilość prywatnych busików sprawia, że dojazd nie stanowi problemu.

 

W punktach usługowych (np. Czas na Białkę czy Kantor Białka) w centrum wsi Białka Tatrzańska latem możemy wykupić wycieczki jednodniowe na spływ Dunajcem czy zwiedzanie Zamku w Niedzicy. Kolejną  atrakcją w okolicy jest też Ścieżka w koronach drzew u słowackich sąsiadów.

 

W środku lata, w Bukowinie Tatrzańskiej, z którą Białka sąsiaduje, odbywają się Sabałowe Bajania – największa regionalna impreza poświęcona góralskiej tradycji  i kulturze. Obfituje w atrakcje, takie jak występy zespołów folklorystycznych, prezentacje gwarowych opowiadań, degustacje potraw i wystawy lokalnych twórców ludowych.

 

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest słynny jarmark w Nowym Targu – Białka  Tatrzańska leży 15 minut drogi od niego. Kupimy tam wszystko – od wyrobów lokalnych kuśnierzy, przez stroje góralskie, po świeże warzywa i owoce.

 

Latem w „mieście” odbywa się też Nowotarski Piknik Lotniczy, zapewniający atrakcje, takie jak  pokazy lotnicze, foodtruckowe jedzenie i karuzele.

 

Każdy, kto tu przyjeżdża, mając świadomość, że Białka Tatrzańska to w dalszym ciągu jest wioska turystyczna, a nie miasto, znajdzie coś dla siebie.

 

Pozostałe

Aktualności

Zadzwoń
REZERWACJA